Lakberendezési trendek tekintetében a shabby chic évek óta viszi a pálmát. Ezt az eredetileg Angliából származó stílus az angol vidéki otthonok ihlették, ugyanakkor magába olvasztott más elemeket is, pl. a viktoriánus, a vintage vagy a francia provance-i vonalból.

A shabby chic-et szokás kényelmes stílusnak is nevezni, hiszen egyszerre elegáns és hétköznapi, feltűnően szép, miközben mégsem hivalkodó. Az 1980-as években életre kelt irányvonalat szakember segítsége nélkül is követni tudjuk, hiszen vannak olyan fő jellemzői, melyekhez könnyedén igazodhatunk.

1. A shabby chic kopottan elegáns stílusához a lágy, pasztell színek passzolnak leginkább. A fehér uralja a színskálát, de a világosszürke, a halvány rózsaszínek, lilák és kékek, a mentazöld árnyalatai ugyanúgy helyet kapnak benne. Ezeket a színeket játékosan párosíthatjuk úgy a bútorok, mint a dekoráció vagy textíliák tekintetében.

2. A faanyag meghatározó a shabby chic stílusában berendezett helyiségekben. Hagyhatjuk ezeket természetes állapotukban, de még jobb, ha kopottassá varázsoljuk és fehérre vagy más pasztell árnyalatúra festjük őket.

3. Használjunk virágokat, hogy minél több élet és lendület legyen a térben. A vidéki stílusok egyike a shabby chic, így a természetes motívumok elválasztahtatlanok tőle, különösen igaz ez a virágmintákra. Köszönjön ez vissza a párnákon, a takarókon, a függönyökön, a tapétán vagy egy csokor virágban a komódon.

4. A shabby chic egyedi keveréke a réginek és az újnak. A vintage báj eléréséhez választhatsz valóban régi darabokat, de az újakat is teheted antikká néhány ügyes trükkel.

5. A shabby chic-től ugyanakkor nem idegen a csipetnyi luxus sem. A fényűzés megjelenhet olyan elemekben, mint a díszes, nagy csillárok, gyertyatartók, viktoriánus stílusú bútorok vagy a kiegészítők.

A shabby chic jóval többről szól, mint csupán a bútorokról. Valójában egy életérzés, amit ha otthonod egyik helyiségében megjelenítesz, biztosan át fog kúszni az összes többibe is. De ez sem okozhat gondot, hiszen a shabby chic kifejezetten az a stílus, melyet éppen olyan szépen lehet megvalósítani a konyhában, mint a fürdőben, de akár a kertben is. A kiegészítők, a textilek, a dekorációs elemek romantikus harmóniája és vintage bája egyszerre sugároz régies és modern hangulatot, amivel igazán egyedivé teheted az otthonodat.

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét