Az olasz konyha az egyik legkedveltebb a világon. Ízvilága jellegzetes, köszönhetően nemcsak az elkészítés módjának, de a gondosan megválogatott alapanyagoknak is. Egészségünk szempontjából is érdemes a mediterrán diétát követni, hiszen áldásos a fogyókúrázók, a cukorbetegségben és érrendszeri problémákban szenvedők számára is. Ha szeretnél úgy főzni, mint egy olasz, mutatjuk, hogy milyen alapanyagokkal töltsd fel a kamrát!

Olívaolaj

Az olasz ételek többségére elkészítés után kerül egy adagnyi olívaolaj. Ez nemcsak az ízét emeli ki az ételeknek, de kifejezetten szívbarát módszer is. Naponta 2 teáskanál olívaolaj elfogyasztásával már jelentősen csökkentheted a szívbetegségek kialakulásának kockázatát.

Konzerv paradicsom

A friss paradicsom nagyon jó dolog, de ha olasz konyháról van szó, a konzerv paradicsom még jobb. Jóval gyorsabban dolgozhatsz velük és könnyebben fűszerezheted is őket.

Tészta

Ne félj a szénhidrátoktól! Egy kutatás kimutatta, hogy a mediterrán embereknek az átlagosnál alacsonyabb a testtömegindexük és a csípőjük kerülete. Ha az olasz módszert követve al dente készíted a tésztát, még a glikémiás indexét is csökkentheted.

Fokhagyma

Tésztához, tengergyümölcseihez, leveshez elengedhetetlen ez a fűszer. Javítja a vérkeringést és csökkenti a vércukorszintet, ezért is érdemes rendszeresen főzni vele.

Gomba

A szószok elengedhetetlen hozzávalói. Húsos textúrájuk és egyedi ízük mellett meglepően jó fehérje források is. Ha fogyni szeretnél, akár a húsokat is helyettesítheted gombával.

Szárított oregánó

Szárított formában sokkal koncentráltabb az íze és ugyanez mondható el egészséget támogató hatóanyagairól is. Segítségével a főzéshez használt só mennyiségét is csökkentheted.

Balzsamecet

Íze tipikusan az olasz ételekhez kötődik. Savasságával segíti az emésztést, bioaktív összetevői csökkentik a gyulladásokat és harcolnak a szabadgyökök ellen.

Parmezán

Ki gondolná, hogy ez a sajt jót tesz a szívnek? Magas vérnyomás esetén mindennap javasolt a fogyasztása. Szórd meg vele a tésztát vagy egyszerűen rágcsálj belőle!

Bor

Főzés közben kortyolgatni is érdemes belőle, de mindenképp maradjon az ételbe is! Főzés során az alkohol elpárolog, a rengeteg íz viszont megmarad.

Kapribogyó

A főzéshez kevesebb sót használhatsz, ha több kapribogyót teszel az ételbe. Ha viszont egészségedre nézve még ez is sok, mielőtt az ételbe teszed, öblítsd le a bogyókat, így veszítenek sótartalmukból.

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét