A matek nem megy mindenkinek, ez biztos. De az egyjegyű számok összeadása és kivonása azért talán még nem okoz problémát. Néhány feladat annyira egyszerűnek tűnik, hogy nem is hinnénk, hogy a megoldásuk bizony komoly fejtörést okozhat.
Ilyenek a következő példák is, amelyek próbára tették már az internet népét. Ragadj egy ceruzát, és fogj hozzá! Ha a megoldásra vagy kíváncsi, legalul megtalálod.

1. Mi a helyes válasz?

2. Mi a helyes válasz?

3. Mi a helyes válasz?

4. Mi a helyes válasz?

5. Mi a helyes válasz?

6. Mi a helyes válasz?

7. Mi a helyes válasz?

8. Mi a helyes válasz?

9. Mi a helyes válasz?

10. Mi a helyes válasz?

MEGOLDÁSOK

A cikk a BS angol nyelvű cikke nyomán készült a Kuffer fordításában.

19 hozzászólás

  1. Nem jók az eredmények, nem egyértelmű a záró jelezés!????
    8/(2(2+2))=1 VAGY( 8/2)(2+2)=16 ?????

  2. Igaz, mindig a zárójelben levőkkel kezdünk, de az előző 6/2, ami 3 után nincs ott, hogy ezt a számot a zárójelben levő eredménnyel hogyan folytassuk. Jelen esetben nincs ott, hogy a szorzójel. Erre miből lehet következtetni, mert pl. össze is lehetne adni őket, vagy osztani, kivonni. Az eredmény lehetne 0 vagy 6 is.

  3. Ha nincs zárójel, akkor szorzás, osztás,majd balról jobbra haladva…ha zárójel előtt nincs műveleti jel, az szorzást jelent!

  4. Kedves Hozzászólók! A matematika jelenleg érvényes szabályai szerint valóban a zárójelben lévő művelettel kell kezdeni. A kapott eredményt beírjuk a zárójel helyére majd megnézzük a többi műveletet! A szereplő műveletek között csak szorzás és osztás van! Mivel a szorzás és az osztás EGYENRANGÚ műveletek ezért balról jobbra sorban haladunk, nem pedig tetszőlegesen! Egyébként álalános iskolai tananyag!

  5. Tisztelt Hozzászólók! Az helyes, hogy a matematika érvényben lévő szabályai szerint a zárójellel kezdjük, majd a kapott eredmény beírjuk a zárójel helyére. Ezután végig nézzük a többi műveletet! Mivel csak osztás és szorzás szerepel és azok EGYENRANGÚ műveletek, balról-jobbra haladva kell sorban elvégezni a műveleteket!

  6. Mert ha például egyenletre gondolsz ott sem kell kitenni a zárójel elé a műveleti jelet, mert az mindíg szorzás.

  7. hmmm…na…az ilyenektől ilyen hülye a nép…6 : 2(1+2) = 6 : (2×2+2×2) = törtként is felírható…a számlálóban 6…a nevezőben 2(1+2)…ki az az idióta, aki ezt 9-nek állítja be 1 helyett??? és ki az az idióta, aki el is hiszi a kilencet, mert számolni nem tud…szánalmam…ötödikes matek anyag…

  8. csak szólok, hogy kegyednek át kellene venni a matek kérdést. a 9 a jó Íirom a megfejtést az elvégzendő műveletek sorrendjében.1+2 =3 6:2 =3 3×3= 9 először zárójel ezt követeően szorzás, osztás balról jobbra!! Na ki a hülye?

  9. Szia!
    A zárójel előtti ki nem írt műveletjel mindig szorzás. Matematikában a szorzás az egyetlen műveletjel zárójel előtt, amit nem kötelező kiírni.

  10. 6÷2(1+2)=
    Ez elég vitatott, mivel két különböző megközelítése van.
    Az egyik lehetséges értelmezése: 9
    A másik lehetséges értelmezés: 1

  11. Itt elég erőteljesen megy a “hülyezés” és az “idiotazas”. A mesterséges intelligencia 10 mp alatt az összes feladványt megválaszolta, bizonyítással együtt. 🤣

  12. Ez nem teljesen igy van…
    A zarojelet mikor es hogy bontod? az hogy a zarojelben elcegzed a muveletet, meg ott marad a zárójel

  13. Szóval tényleg ráférne a szerzőre egy alapfokú matematikai gyorstalpaló.
    Példának okáért már az első kettőt elrontotta. A magyarázathoz fel kéne írni TÖRT formában!
    6
    ———
    2(1+3)
    És mindjárt megvan a hiba is, a HELYES megoldás is!
    A másodiknál is
    8
    ———
    2(2+2)
    Ha végigmegyünk az összesen, kiderülnek a turpisságok és a tévedések.

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét