A régi fotók mélyebb történeteket rejtenek annál, mint amit a szem láthat. Láttál már valaha olyan fotót, amiben mintha egy egész világ lenne? A következő képek éppen ilyenek, gazdag és érzelmekkel teli emlékeket fednek fel a múltból.

1. “Ez a fiatal hölgy felnőve a feleségem lett. A fotó 1957-ben készült róla.”

2. “A nagyanyám szegény családban született és igazi társasági előkelőség lett belőle. 20 évesen ment férjhez nagyapámhoz, aki a haditengerészetnél szolgált, majd pilóta lett belőle. Ez a kép a kandalló előtt egy hivatalos vacsorán készült. Nagyanyám beutazta a világot, mind az 50 államban járt, valamint Kanadában, Mexikóban. A ‘80-’90-es években a legszínesebb széldzsekiket hordta. Glendának hívták, róla kaptam a nevemet. Csodálatos ember volt.”

3. “A gyönyörű nagymamám és a testvére 1944-ben. A szüleik vasárnaponként ebédet adtak a katonáknak, így ismerte meg nagyapámat.”

4. “Az apai dédanyám az 1920-as években. Ez egy hagyományos viselet volt. Abban a régióban minden nő így öltözött.”

5. “A nagyszüleim az esküvőjükön 1955-ben. 90 éves koruk után haltak meg néhány év különbséggel, ugyanabban a hónapban. Nagyon szerették egymást.”

6. “A 18 éves nagyapám (középen) a barátaival az 1950-es években. Akartak egy menő közös fotót magukról.”

7. “Egy 1989-es fotó rólunk. A barátaimmal akkor nyitottunk egy üzletet, és az ott árult ruhákban fotózkodtunk.”

8. “A nagyanyám a két bátyjával az 1940-es évek végén. Az idősebb bátyjának sok szép autója volt, ez az egyik közülük.”

9. “Anya és apa táncolnak az 1960-as évek elején.”

10. “A dédanyám 1930-ban.”

11. “Anya a barátaival egy buliban 1986-ban.”

12. “Én először a strandon 1979-ben.”

13. “A 18 éves nagyanyám az anyukámmal 1959-ben. Nehéz gyermekkora volt, házasságon kívüli viszonyból született, árvaházba került, majd a nagyszülei vették magukhoz. Szerelmes lett egy zenészbe, a családjaik nem helyeselték a házasságukat. Aztán terhes lett, 3 gyerekük született. Anya a legidősebb közülük.”

14. “A dédanyám szelfizett a tükörben. Az elhunyt nagybátyám holmijai között találtuk ezt a fotót. Talán a ‘60-as években készülhetett.”

15. “A nagyszüleim esküvője. Ma van 100 éve. Akkor nyílt meg Chicagóban a Belden Hotel, ez volt az első esküvő, amit a báltermében tartottak. Johanna (1899-1986) és Milt (1890-1964) 41 éven át voltak házasok.”

16. “A nagyanyám 9. osztályos fotója 1953-ból. Lázadóként ragaszkodott ahhoz, hogy nadrágot viseljen, ezért azt mondták neki, hogy forduljon oldalra.”

17. “Igaz szerelem volt! Az esküvő után nagyapám elkezdett földeket vásárolni, végül lett egy nagy birtoka. Anyával, a nagynénémmel és a nagybátyámmal ott töltötték a hétvégéket. Először egy kicsi házuk volt, majd építettek rá egy emeletet. Nyugdíjas korukban odaköltöztek. Maga volt a mennyország.”

18. “A nagyanyám nemzeti tornászbajnok és gumiember volt. A fotó az 1940-es években készült.”

A cikk a BS angol nyelvű cikke nyomán készült a Kuffer fordításában.

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét