A házimunkának egyik része sem kifejezett öröm, de sokan vannak, akik a mosástól másznak leginkább a falra. Még akkor is, ha ennek a műveletnek a jelentősebb részét egy gép végzi helyettünk. Apró trükkökkel magad számára könnyebbé, a ruháid számára pedig hatékonyabbá teheted a mosást! Próbáld ki őket te is!
1. Tudd, hogy milyen ruhákat moshatsz együtt
Mikor a szennyes összegyűlik, nem a szín az egyetlen szempont, ami alapján szét kell válogatnod a mosásra váró holmikat. Jobban teszed, ha elkülöníted azokat egymástól a szöszös és a szöszöket kifejezetten vonzó darabokat. Ezért ne moss együtt törölközőt vagy kötött pulóvert bársonyból készült vagy fekete holmikkal, még akkor sem, ha színben passzolnának. Ha szárítógépet használsz, a másik fontos szempont, hogy a ruhák súlya alapján is különbséget tegyél. A könnyű pólókat vagy lepedőket ne tedd be egyszerre a gépbe törölközőkkel vagy famerral. Miért? Mert a könnyebb ruhák hamarabb megszáradnak a gépben, mint a nehezebbek, így mikor kiveszed őket, az anyaguk már roncsolódni fog.
2. Farmert kifordítva moss
Hogy a lehető legkevésbé veszítse el eredeti színét a mosás során, előtte mindig fordítsd ki a farmert. Mivel ennek az anyagnak igen hamar kifakul a színe, a legjobb, ha színkímélő mosószert használsz hozzá.
3. Ecet
Egyre többen esküsznek az ecetre, ami a fehér ruhákat fehérebbé, a színeseket élénkebbé teszi, elveszi a mosógép penészes szagát és használatától a ruhák egyáltalán nem lesznek ecet szagúak! Egy bögrényit adj hozzá a mosáshoz minden alkalommal!
4. Használj szűrőt az öblítéshez
Ha a finom holmikat kézzel mosod, van egy pont, ahol komoly kárt tehetsz az anyagban. Ez pedig az öblítés. A legnagyobb hiba, amit elkövethetsz, hogy a kézzel óvatosan kimosott ruhát öblítésnél a csap alá teszed és átfolyatod rajta a vizet, majd kinyomkodod. A víznek komoly súlya van. Ha hagyod, hogy a ruha teljesen magába szívja és utána felemeled, el fogja veszíteni az alakját. Ehelyett inkább használj egy szűrőtálat, ebbe tedd bele a ruhát. Engedj rá vizet és hagyd, hogy kicsöpögjön belőle. Így a víz súlya nem fogja lehúzni az anyagot.