Az eltávolodásnak nem mindig vannak nagy, nyilvánvaló jelei, gyakran lassan kúszik be a párok közé. Anélkül, hogy észrevennéd, a viselkedésben vagy az érzelmekben bekövetkező apró változások utalhatnak arra, hogy lassan távolabb kerülsz a párodtól. Ezek a jelek jelentéktelennek tűnhetnek, például több időt töltesz egyedül vagy közömbössé válsz olyan dolgok iránt, melyeknek korábban nagyobb jelentőséget tulajdonítottál. Ha azonban nem figyelsz oda rájuk, felhalmozódnak és akár végleg elszakíthatnak titeket egymástól.
1. Jobb hallgatósággá válsz.
Mikor érzelmileg kezdesz eltávolodni, jobb hallgatósággá válsz, de nem a pozitív értelemben. Ahelyett, hogy valóban odafigyelnél a beszélgetésre, csak többet hallgatsz, mert már nem érzed szükségét annak, hogy kifejezd magad. Inkább kerülöd a beszélgetéseket, azaz egyszerűen hallgatsz.
Nem tartod már fontosnak, hogy a gondolataidat és érzéseidet megoszd a pároddal. Ebből a fajta hallgatásból hiányzik az az oda-vissza kapcsolat, ami egykor közelebb hozott titeket egymáshoz. Ez annak a jele lehet, hogy érzelmileg már nem vagy jelen a kapcsolatban.
2. Mindent feladatnak érzel.
Azok a dolgok, melyek korábban örömet okoztak, például egy randi megtervezése, apró kedveskedések a párod számára vagy együtt tölteni az időt, ma már elvégzendő feladatnak tűnnek neked. Ahelyett, hogy ezeket szeretnéd megtenni a párodért, inkább kötelességből teszed, vagy azért, hogy elkerüld a konfliktust.
A kapcsolat sokkal inkább felelősségnek tűnik, és kimerít, hogy ezeket az extra erőfeszítéseket megtedd. Mikor a kapcsolat olyanná válik, mint egy elvégzendő feladat, egyértelmű jele, hogy a köztetek lévő kötelék bomlásnak indult.
3. Már nem veszekszel.
Egy kapcsolat, melyben nincs veszekedés, tökéletesnek tűnhet. Valójában azonban figyelmeztető jel, ami azt mutatja, hogy a dolog már nem érdekel annyira, hogy vitatkozz miatta.
Egy igazi kapcsolatban vannak konfliktusok, a vitatkozás pedig azt mutatja, hogy erőfeszítést fektettek a problémák megoldásába. Mikor teljesen felhagysz a vitázással, az annak a jele, hogy nem látod értelmét bármit is megoldani.
4. Az önfejlesztés megszállottja leszel.
Elkezdesz a saját hobbijaidra, az edzésre vagy a személyes céljaid elérésére koncentrálni, és a párodat szándékosan kizárod ezekből a tevékenységekből. Már nem érdekel, hogy párként fejlődjetek, inkább önállóan szeretnéd fejleszteni magad. Ez annak a jele lehet, hogy mentálisan próbálsz felkészülni arra, hogy hamarosan egyedül fogsz élni.
5. Titokban azt reméled, ő fogja megtenni az első lépést a szakítás felé.
Azon kapod magad, hogy arra vársz, a párod szakítson veled, bár ezt hangosan nem mernéd kimondani. Kerülöd a döntéshozást és a konfrontációt, mert mélyen, legbelül azt kívánod, a másik fél kezdeményezze ezt.
Ezzel elkerülheted a bűntudatot, hogy te vetettél véget a kapcsolatnak. Ez a passzív viselkedés is azt mutatja, hogy érzelmileg már kiléptél a kapcsolatból, de még nem állsz készen arra, hogy magad vess véget neki.