Nincs két olyan ember a világon, akinek egyforma lenne a testszaga. Ez mindenkinél egyedi. A testünk természetes módon állít elő bizonyos szagokat, ettől függetlenül ezek sokszor zavaróak, kellemetlenek lehetnek. De ne aggódj, léteznek egyszerű megoldások, melyekhez otthon is megtalálod a hozzávalókat.
1. Ecetes lábfürdő
Az ecet nagyon jó házi szer a baktériumok, gombák és különböző mikroorganizmusok ellen, mivel magas a savtartalma. Az ecetsav hatékony a lábszag és a lábgomba kezelésében.
Az ecetes lábfürdőhöz keverj össze:
- 1 rész ecetet,
- 2 rész vizet,
- néhány csepp illóolajat.
Öntsd a keveréket egy lavórba, és áztasd benne a lábadat 10-20 percig. Naponta egyszer végy lábfürdőt, és a szag fokozatosan el fog tűnni.
2. Testradír kávézaccból
A kávé nagyon jól semlegesíti a szagokat. Erős aromája miatt, ha bedörzsölöd vele a kezedet, már megszabadulhatsz a főzés után rajta maradt kellemetlen szagoktól, amit a hagyma vagy a hal okoz. A kávézaccal a testszagot is megszüntetheted úgy, hogy testradírként használod, ezzel segíted a bőr megújulását.
A kávézaccos testradírhoz keverj össze:
- 1 rész kávézaccot,
- 1 rész kókuszolajat,
- néhány csepp illóolajat.
Nedves bőrre vidd fel a radírt. Finoman masszírozd be, majd szappanos vízzel mosd le. Hetente egyszer használd.
3. Citromos vizes lemosó
A citromban sok a C-vitamin és a citromsav, melyek megóvnak a testszagot okozó baktériumoktól. Igyál citromos vizet és használd lemosóként a hónaljadra is. Megváltoztatja a bőr pH-értékét, és jobb lesz a testszagod is tőle. Viszont arra ügyelj, hogy utána a bőröd ne érintkezzen közvetlenül a napfénnyel, mert súlyos reakció léphet fel. Inkább este alkalmazd ezt a módszert.
A citromos vizes lemosóhoz keverj össze:
- fél citrom levét,
- 1 bögre vizet.
Ezt a keveréket fogyaszthatod is, de lemosáshoz használj hozzá egy vattakorongot, és azzal törölgesd át a bőrödet.
4. Alkoholos szagsemlegesítő
A kellemetlen szagokat többnyire baktériumok okozzák, ezért a baktériumölő hatású alkohol segíthet a bűz elűzésében. Ha gyorsan dezodorra van szükséged, fújd be a hónaljadat alkohollal. De ez eszedbe se jusson rögtön borotválás vagy gyantázás után!
5. Kókuszolajos szájöblögető
Antibakteriális hatása van, ezért hasznos a szájhigiénia fenntartásához a kókuszolaj. Csökkenti a lerakódásokat, hatékony ínygyulladás és rossz szájszag ellen.
A kókuszolajos szájöblögető elkészítéséhez gargarizálj:
- 1-2 evőkanál extra szűz kókuszolajjal.
Forgasd meg jó alaposan a szádban és gargarizálj vele legalább 5 percig, de jobb, ha még tovább. Majd köpd ki, és langyos vízzel öblítsd ki a szádat.
6. Szódabikarbónás dezodor
A szódabikarbónát számtalan területen alkalmazzák szagsemlegesítésre, mert nagyon jól magába szívja a kellemetlen szagokat. A kereskedelemben kapható dezodorok közül is sok tartalmazza. Közvetlenül is használhatod a bőrödön, de ne önmagában, hanem valamivel keverve.
A szódabikarbónás dezodorhoz keverj össze:
- 1 rész szódabikarbónát,
- 6 rész keményítővel.
Használat előtt alaposan rázd össze, utána vidd fel a hónaljadra.
Nedves dezodor előállításához keverj össze:
- 1 rész szódabikarbónát,
- 2 rész kókuszzsírral.
Finoman kend be vele a bőröd. Ha nem szeretnél olajat használni, a szódabikarbónát kevés vízzel is elkeverheted, hogy kenhető legyen. Hagyd a hónaljadon teljesen megszáradni, mielőtt felöltözöl.
7. Fokhagymás tonik
Bár a fokhagyma szagát sokan kellemetlennek találják, nagyon jó a bűzök semlegesítésében, köszönhetően antibakteriális tulajdonságainak. Már azzal sokat tehetsz a testszag ellen, ha sok fokhagymát eszel.
A fokhagymás tonik elkészítéséhez keverj össze:
- 3 gerezd meghámozott fokhagymát,
- 2 bögre vízzel.
Forrald őket össze 10-15 percig, majd hagyd lehűlni és szűrd át. Vidd fel a bőrödre a keveréket, hagyd hatni 30 percig, majd mosd le. Naponta ismételd.