Az abroszexualitás egyre inkább terjedőben van. Emma Flint brit újságíró is abroszexuálisként azonosította magát, miután 30 évig össze volt zavarodva a saját nemi identitását illetően. Most megkönnyebbülve érzi magát, és örül, hogy a nemi identitása miatt nem kell többé szorongania, ahogyan korábban. A 32 éves újságíró felvállalta magát a nyilvánosság előtt, és elmondta, mit is jelent ez a fogalom.

Emma óriási felháborodást keltett, mikor először felfedezte saját nemi identitását.

A nő elmesélte, hogy barátai körében felháborodást keltett, hogy abroszexuálisként vállalta fel önmagát. Egyesek még azt is megkérdőjelezték, létezik-e ilyen valójában.

Emma Flint mesélt arról a pillanatról, mikor először beszélt barátainak a szexualitásáról. “Mikor először mondtam a barátaimnak, hogy abroszexuális vagyok, rengeteg bántó megjegyzést kaptam tőlük. Ezek az emberek már nem a barátaim.” Hozzátette, az, hogy nyíltan beszél a szexualitásáról, segít neki magabiztosabbnak éreznie magát.

Bár a Z generáció tagjai aktívan tárgyalják ki a szexualitást az olyan platformokon, mint a TikTok, még mindig vannak ezzel kapcsolatban félreértések, sokan nem tudják, ez mit is jelent.

Emma szélesebb közönséggel is megosztotta érzéseit, azt remélve, hogy megértik és elfogadják.

A nő egy interjúban mesélt arról, hogy szkeptikus reakciókat kapott, és olyan megjegyzéseket, mint például: “Mikor döntötted el ezt? Ez csak egy címke, én még sosem hallottam ilyesmiről. Melletted állok, de ez nem hangzik valódinak.”

Bár rengeteg féle szexuális identitást ismerünk napjainkban, a 32 éves Emma bevallotta, ő fiatalabb korában még nem hallott az abroszexualitásról. A ‘90-es években a társadalom alapvetően csak a heteroszexualitást és a homoszexualitást ismerte. Az ezeken kívüli dolgokat gyakran “kitaláltnak” tartották.

Emma bátran vállalta fel abroszexualitását, és megismertette az emberekkel ezt a fogalmat.

Emma Flint, a szabadúszó újságíró egy cikkben fejtette ki bővebben, mit is jelent az abroszexualitás.

“Akik nem tudják, mi az abroszexualitás: a laikusok számára ez egyszerűen azt jelenti, hogy valakinek a szexuális identitása ingadozik és változik” – írta. Hozzátette, ő sem találkozott ezzel a fogalommal egészen 30 éves koráig. Flint szerint az abroszexualitás még ma sem eléggé ismert.

A nő úgy döntött, szélesebb közönségnek is elmagyarázza saját nemi identitását. “Gyakran az emberek nem tájékozódnak és nem néznek utána olyan dolgoknak, melyek közvetlenül nem érintik őket. Inkább ragaszkodnak ahhoz, amit már tudnak.”

“2 évvel ezelőttig, 30 éves koromig én sem hallottam az abroszexualitásról. Addig a pontig küszködtem a saját nemi identitásommal, hogy vajon mi lehet az, mert olyan gyorsan változott. Volt idő, mikor én is gúnyolódtam ezen, hogy mennyire bizonytalan vagyok. Nem arról volt szó, hogy nem tudtam dönteni, hanem arról, hogy az identitásom gyorsan változott.”

Emma részletekbe menően elmagyarázta, mit jelent az abroszexualitás.

Emma részletesen elmagyarázta, hogy az identitása azt jelenti, hogy egyik nap úgy érzi, a nőkhöz vonzódik, pár nappal vagy héttel később pedig inkább a biszexualitás felé hajlik. “A szexualitásom változó” – mondta. Bevallotta, hogy eleinte sok félreértés volt közte és azok között, akikkel részletesen megosztotta identitását. Néha megkapta azt is: “De a múlt héten még azt mondtad, leszbikus vagy.” Az emberek egyszerűen nem értették, és akkoriban még nem tudta nekik megfelelően elmagyarázni.

De minden megváltozott, mikor Emma Instagramon megtalálta Zoe Stoller, az amerikai tartalomgyártó és szociális munkás profilját, aki azért tevékenykedik, hogy javítsa az LMBTQ-közösség láthatóságát. Ez volt az a pillanat, mikor Emma először találkozott az abroszexualitás fogalmával. Ahogy írta: “Tudod, olyan volt az a pillanat, mint mikor a rajzfilmekben felvillan a villanykörte a figura feje fölött. Pont ezt éreztem, mikor olvastam a posztját – emlékezett vissza Emma. – Végre láthatónak érzem magam.”

Hozzátette: “Örömmel mondhatom, hogy a maradék barátom és a családtagjaim is támogatnak az identitásommal kapcsolatban, és szeretnének róla többet megtudni. Bár még azután is, hogy elmagyarázom, mindig akadnak olyanok, akik előszeretettel követelik, hogy ‘válasszak egy valamit’, hogy az identitásom ne zavarja őket. De azt akarom, hogy az emberek tudják, hogy attól, hogy egy identitás neked nem tetszik vagy nem érted, attól nem lesz kevésbé értékes. Még mindig nehéz olyasmiket hallani, hogy: ‘Csak össze vagy zavarodva.’ vagy ‘Csak egyszerűen mondd azt, hogy biszexuális vagy és kész.’”

A nő azt is hozzátette: “Nem vagyok hajlandó egyetlen kategóriába beszorítani magam csak azért, mert másoknak korlátozottak az ismereteik. Idővel mindannyian tanulunk új dolgokat magunkról. Erről szól a fejlődés.”

A cikk a BS angol nyelvű cikke nyomán készült a Kuffer fordításában.

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét