Az intrika árnyékot vetett Martha életére már 7 éves kora óta, mikor szülei elváltak. Nagymamája nevelte fel, leérettségizett, karriert épített, és James személyében a szerelmet is megtalálta. Az apjától érkezett rejtélyes email azonban tönkretette a nyugalmát.

Mikor 7 éves voltam, a szüleim elváltak, ezután a nagymamám fogadott magához.

18 évesen leérettségiztem. A szüleim eltűntek az életemből, a születésnapomra és karácsonyra küldött üdvözlőlapok is elmaradtak tőlük. Csak a nagyi volt és én, és ez jó volt így.

Egy marketing vállalatnál találtam állást, itt ismertem meg Jamest, aki grafikai tervező volt. A barátságunkból szerelem lett, tavaly pedig megkérte a kezem. Az életem teljes és boldog volt.

Néhány nappal ezelőtt azonban kaptam egy emailt az apámtól. Azt írta, hogy elvesztette a munkáját és nincs hova mennie. Megkérdezte, lakhatna-e nálam egy darabig. A szavait olvasva vegyes érzéseim lettek, egyszerre voltam meglepett, dühös és zavart. Hogyan kérhet tőlem segítséget, mikor teljesen elhagyott engem?

Megmutattam az emailt Jamesnek, és ő megkérdezte, akarok-e találkozni az apámmal. Úgy éreztem, kellene, de csak azért, hogy megmondjam neki, nem fogadom be.

Egy kávézóban találkoztunk. Összetörtnek látszott, én egyenesen belevágtam a dolgok közepébe. Mondtam neki, hogy nem fogadom be és nincs joga ezt kérni tőlem. Dühös lett, azt mondta, 18 éves koromig támogatott engem azzal, hogy pénzt küldött, és mindig meggyőződött róla, hogy minden rendben van velem. Azzal vádolt, hogy bunkó és hálátlan vagyok.

Egyre dühösebb lettem. Azzal, hogy pénzt küldött, nem tette jóvá, hogy elhagyott. A nagymamám nevelt fel, nem ő. Kiabált, és azt mondta, ő megtette, amit tudott, én pedig most hátat fordítok neki.

Úgy érzem, helyesen döntöttem, de azért még vannak kételyeim.

Támogatás és iránymutatás.

A családi konfliktusok be nem gyógyuló sebeket hagyhatnak, ilyen esetekben egy szakember rendkívül nagy segítséget jelenthet. Egy tanácsadó vagy terapeuta biztonságos környezetet teremt ahhoz, hogy feltárd az érzéseidet, és segít olyan stratégiát találni, melynek segítségével könnyebben kezelheted a komplex érzelmeket. Segít abban is, hogy legyőzd a konfliktust vagy bűntudatot, amit az apáddal való kapcsolat miatt érzel. A támogató csoportok – akár személyesen, akár online – összehozhatnak olyan emberekkel, akik hasonló családi problémákat éltek át, és perspektívát, valamint vigaszt nyújthatnak.

Maradj hű önmagadhoz.

Szánj időt arra, hogy végiggondold, miért döntöttél úgy, hogy nem engeded vissza apádat az életedbe. Gondold át, milyen értékrend és elvek alapján hoztad meg ezt a döntést. Ha feltárod a döntésed mögötti okokat, azzal erősítheted az önérzetedet.

Fontos, hogy hű maradj önmagadhoz, ahhoz, amitől szerinted jól érzed magad, még akkor is, ha közben külső nyomásnak kell ellenállnod. Rendszeresen gondold át a törekvéseidet és a céljaidat, hogy megbizonyosodj róla, hű vagy a régi önmagadhoz. Bízz az ösztöneidben és abban az életben, amit már felépítettél magadnak. Ne hagyd, hogy a bűntudat vagy a kételyek letérítsenek az utadról.

Gyakorold a megbocsátást (önmagadnak).

A megbocsátás a gyógyulás egyik leghatékonyabb eszköze, de nem jelenti minden esetben a kapcsolat újjáépülését azzal, aki megbántott minket. Bocsásd meg magadnak a dühöt és a bűntudatot, amit az apáddal való kapcsolat miatt érzel. Fogadd el, hogy az érzéseid részei ennek az útnak.

Ha megbocsátasz magadnak, azzal elengedheted a negatív érzéseket és békével léphetsz tovább.

Hála és pozitivitás.

Gyakorold a hálát mindennap mindazért, ami jó az életedben, például a nagymamád és James szeretete és támogatása. A pozitív gondolkodás átsegíthet a nehézségeken. A bonyolult helyzetekben is keresd az apró győzelmeket. A hála és a pozitivitás nagyszerű eszközök az érzelmi egyensúly helyreállításához és az örömök megtalálásához a mindennapi életben.

A cikk a BS angol nyelvű cikke nyomán készült a Kuffer fordításában.

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét