Egy nőt sokkolt anyósa viselkedése, miközben csak egy egyszerű bébiszitterkedést várt tőle.
Vacsora után a megbeszéltnél kissé korábban érkeztek meg az anyósához, alig várták, hogy lássák Henryt. De mikor beléptek, a ház kísértetiesen csendes volt. Az anyós a kanapén ült, furcsán nyugodtnak tűnt, mikor üdvözölte őket. Azt mondta, Henry alszik. Mikor bementek a vendégszobába, ahol Henryt általában altatni szokták, megdöbbenve látták, hogy a gyerek nincs ott. Az ágy érintetlen volt, fogalmuk sem volt, hol lehet a gyermekük.
Fogták Henryt, és hazamentek, az anyósnak azt mondták, többé nem láthatja az unokáját. Azóta az este óta az anyós próbálta keresni őket, hátha belátták, hogy csak túlreagálták a dolgot és hogy nem akart ártani a gyereknek. Ám a szülők nem tudnak szabadulni az érzéstől, hogy az anyós egyszerűen elhanyagolta a gyereket, mégpedig szándékosan. Úgy tűnik, mintha csak meg akarta volna mutatni nekik, hogy az ő módszerei igenis működnek és nem veszélyeztetik Henry biztonságát.
A szülők ez idáig úgy érezték, nyugodtan rábízhatják a gyermeküket, ám most már egészen másként tekintenek a nagymamára.
A különböző generációk eltérően látják a gyereknevelést.
Az új generációkkal új módszerek is születnek a gyereknevelésben. Ezeket a változásokat időnként az új kutatások vagy a technológiai fejlődés keltik életre, máskor viszont egyszerűen csak reakciók azokra a módszerekre, melyeket a saját szüleik alkalmaztak.
Napjainkban az ezredfordulós és X-generációs szülők jóval tudatosabban állnak hozzá a gyerekneveléshez. Sokkal több információ áll rendelkezésükre, több tanácsot és véleményt kapnak, mint a korábbi generációkhoz tartozó szülők. Ez pedig lehet jó és rossz is.
Amit a nagyszülők gondolnak a gyereknevelésről.
Néhány idézet olyan nagyszülőktől, akiket bevontak az unokáik nevelésébe:
- “A mai gyereknevelési trendek többsége tetszik, és remélem, megérem, hogy láthassam ezeket az apróságokat boldogulni felnőtt korukban. Azt vettem észre, hogy a mai gyerekek többségét érzelmileg nem szabályozzák eléggé ahhoz, hogy elfogadhatóan viselkedjenek az éttermekben, és nem értem, hogy ez mire jó.”
- “Azok, akik a kíméletes nevelési módszereket akarják alkalmazni, előbb tájékozódjanak arról, hogy ez hogyan is működik, mert gyakran összekeverik ezt a megengedő neveléssel.”
- “Szeretem, hogy az unokáimat arra biztatják, hogy játszanak a szabadban és olvassanak.”
- “A gyerekeim nagyszerű munkát végeznek. A gyerekeik úgy játszhatnak, ahogyan azt a gyerekeknek kell. Kint vannak, játszanak a sárban, bicikliznek és tanulnak. Bent kirakósoznak, társasoznak, olvasnak. Nincs semmilyen kütyü, és csak nagyon kevés tévé.”