Egy egyetemi diploma szép teljesítmény, ami a kemény munkát, az elszántságot, az elhivatottságot mutatja. Sokak számára azonban, főleg azoknak, akik fogyatékkal élnek, ez a mérföldkő elérhetetlennek tűnik. A következő történet azonban példa arra, hogy a kihívások ellenére is felül lehet múlni a várakozásokat.

Ő Rachel Handlin.

A történet főhősei Jay Handlin és lánya, Rachel. Rachel, a tehetséges Down-szindrómás lány a Kaliforniai Művészeti Intézetben szerzett képzőművészeti diplomát, ebben szenvedélyének, kitartásának és családja támogatásának is szerepe volt.

Down-szindróma, egy olyan állapot, amelyben az egyének a 21. kromoszóma egy plusz példányával születnek. Ez testi és szellemi fejlődési késedelmet egyaránt okozhat. E kihívások ellenére Rachel útja a tudományos életben a kitartás és az álmok követésének erejét bizonyítja.

Már kiskorában megmutatkozott a tehetsége.

Rachel egészen kiskorától fogva mutatta a művészi tehetség jeleit, melyet szülei, Jay és Laura segítettek kibontakoztatni neki. Jay emlékszik arra a meghatározó pillanatra, mikor Rachel először látott egy Van Gogh alkotást egy párizsi múzeumban. Ez olyan fontos momentum volt, ami fellobbantotta benne a művészi szenvedélyt.

9. születésnapjára Rachel egy Nikon fényképezőgépet kapott ajándékba, ennek köszönhetően mélyedt el a fotózásban, középiskola alatt pedig lenyűgöző portfóliót állított össze a képeiből. Különleges perspektívája és erőteljes fotói sokak figyelmét felkeltették, ezzel kikövezték útját a művészeti főiskolára, melynek ő lett az első Down-szindrómás diákja.

Kihívásokkal teli út.

Rachel útja a főiskolára nem volt zökkenőmentes, a nehézségek, melyekkel szembekerült, sokakat eltántorítottak volna. Rachel azonban elszántságával és a szülei belé vetett hitéből táplálkozva kitartott.

Diplomázása jelentős mérföldkő volt nemcsak Rachel, de minden Down-szindrómás számára. Jay megható tweetben ünnepelte lánya teljesítményét, ami sokakat megérintett, világszerte elismerést vívott ki, és inspirált másokat. Jay ezt írta: “Hivatalosan is én vagyok a legbüszkébb apa a világon.”

Ragyogó jövő elé néz.

Rachel nemrég egy online fesztiválon mutatta meg tehetségét egy rövidfilmmel. 2024-ben pedig mesterdiplomáját is megszerzi. Kreatív alkotásaival és megingathatatlan elszántságával elősegíti a Down-szindrómások befogadását és elfogadását.

Rachel szülei, Jay és Laura bíznak benne, hogy lányuk másokat is inspirálni fog, és segít felismerni a mindenkiben ott rejlő potenciált, függetlenül a fogyatékosságtól. Hangsúlyozzák az olyan befogadó társadalom előmozdítását, ahol mindenkinek lehetősége van megvalósítani az álmait, és valami nagy dolgot véghez vinni.

A cikk a BS angol nyelvű cikke nyomán készült a Kuffer fordításában.

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét