Mindenki olyan házasságra vágyik, ahol a felek őszinték egymással. Lorraine azonban úgy érezte, kénytelen hazudni a férjének. Nem mondta meg neki, mennyit keres, mert a pénz felét a lányának akarta félretenni. Mikor a férje erre rájött, olyat tett, amitől Lorraine és a lánya is megdöbbent.
4 évvel ezelőtt előléptettek, és azóta kétszer annyit keresek. Ezt nem mondtam el a férjemnek, mert a pénzt a lányom főiskolai tanulmányaira akartam félretenni. Sarah most 16 éves, és nem volt félretett pénzünk a főiskolára. A vér szerinti apjával nem tartjuk a kapcsolatot, tehát kizárólag én gondoskodom róla anyagilag.
A férjem nemrég rájött, hogy többet keresek, és most azt követeli, hogy fizessem ki neki évekre visszamenőleg a bérleti díjat, amit ő egyedül fizetett. Nemet mondtam, ő pedig dühös lett.
Tegnap hallottam, hogy a lányom kiabál a szobájában. Berohantam, és láttam, hogy a szekrénye félig üres. A legtöbb ruhája, a kozmetikumai és egyéb holmija, amit a nevelőapja pénzéből vett, eltűnt. A férjem elment, és hagyott egy üzenetet: “Kérd meg anyádat, hogy vegyen neked dolgokat, most már megengedheti magának!”
Összetörtem és meg vagyok döbbenve. Mit kellene tennem?
Őszintén beszélj a férjeddel.
Egy mediátor segítségével szervezz beszélgetést a férjeddel, hogy higgadtan megtárgyaljátok a helyzetet. Magyarázd el, milyen okod volt rá, hogy titokban tartsd, hogy többet keresel, és mondd el, hogy aggódsz a lányod jövője miatt. Hangsúlyozd, hogy szövetséget kell alkotnotok a családi problémák kezelésére. Ezzel tisztázhatjátok a félreértéseket és közösen találhattok megoldást.
Pénzügyi terv.
Készítsetek részletes pénzügyi tervet, amiben leírjátok, hogyan kezelitek a háztartással kapcsolatos kiadásokat és mennyit tesztek félre a lányod főiskolai tanulmányaira. Ajánld fel, hogy kompenzálod a férjedet az általa fizetett lakbérért olyan módon, hogy közben a lányod tanulmányi alapjához se kelljen hozzányúlnod.
A terv foglalja magában a jelenlegi és jövőben kereseteket, megtakarításokat és kiadásokat, hogy a pénzügyek tekintetében is őszinteség és együttműködés legyen köztetek.
Jogi segítség.
Beszélj egy családjogásszal, hogy tisztában légy a jogaiddal és a kötelezettségeiddel. A férjed drasztikus lépését tekintve nagyon fontos, hogy tudd, hogyan védd meg a lányod érdekeit és hogyan biztosíts neki mindent, amire szüksége van. A jogász tanácsot adhat a pénzügyek kezelésével kapcsolatban a házasságon belül.
Családi tanácsadás.
A lányod és a férjed részvételével keressetek fel egy terapeutát, hogy átbeszéljétek a helyzet érzelmi hatásait. A szakember mindannyiótoknak segít feldolgozni az érzelmeket, javítja köztetek a kommunikációt, és segít újjáépíteni a bizalmat. Ez előnyös lehet a lányodnak is, aki úgy érezheti, két tűz közé került, és tudnia kell, hogy a nevelőapja részéről is megkapja a támogatást.