Azt hisszük, hogy a családtagjainkra bármikor számíthatunk és megbízhatunk bennük. De Dorothy esete más. Miután befogadta a férje 20 éves húgát az otthonukba, Dorothy és férje megkérték őt, hogy vigyázzon a két gyermekükre. A dolgok azonban elfajultak, a sógornő a lehető legrosszabb módon játszotta el a bizalmukat.

Meghívtuk a férjem 20 éves húgát, hogy lakjon nálunk ingyen. (Most kezdett dolgozni, és messze lakik.) Csak annyit kértünk tőle, hogy hétvégente esténként vigyázzon a két gyerekünkre, ha elmegyünk valahova. Azt mondta: “Nekem is van életem! Ha feláldozom az időmet, akkor fizessétek ki!” Én erre nem voltam hajlandó, neki meg nem volt választása, úgyhogy elfogadta ezt. A dolgok néhány hónapig simán mentek.

Aztán egyik vasárnap este, mikor hazaértünk, láttuk, hogy sír, a ház meg csupa rendetlenség. Azt mondta, hogy miután lefektette a gyerekeket, ő is elaludt. Aztán lejött egy pohár vízért, és látta, hogy valaki feldúlta a házat. Ez elég furán hangzott. Szerencsére nem tartunk otthon semmi értékeset. 400 dollár volt a szobánkban, az eltűnt.

Később a férjemmel visszanéztük a bejárati kamera felvételét, mielőtt hívtuk volna a rendőrséget. Rájöttünk, hogy a sógornőm hazudott nekünk. Rögtön, miután elmentünk, a barátja kopogott az ajtón, és órákon át ott volt. Aztán néhány perccel azelőtt távozott, hogy mi hazaértünk. A sógornőm nyugodt volt, boldog, megcsókolta a barátját az ajtóban. Ez volt a bizonyíték, hogy senki sem tört be, csak ő és a barátja voltak ott mindvégig.
Úgy döntöttek, hogy kirabolnak minket, mert nem voltunk hajlandó fizetni a gyerekvigyázásért.

A férjem nem akarta, hogy szóljunk a rendőrségnek, mert a húgáról van szó. Én viszont nem akarom, hogy ezután nálunk éljen és a gyerekeim közelében legyen. Mit rontottunk el?

Családterápia.

Mivel a férjed nem akart szólni a rendőrségnek, érdemes elgondolkodnotok a családterápia lehetőségén. A mediátor segítheti a kommunikációt hármótok között, megbeszélhetitek a becsapást, és világosan meghatározhatjátok ennek következményeit.

Így a rendőrség beavatkozása nélkül is megoldhatjátok a konfliktust, és megőrizhetitek a családi kapcsolatokat, miközben a problémával is foglalkoztok.

Szigorú határok és biztonsági intézkedések.

Ha a férjed továbbra sem hajlandó bevonni a rendőrséget, tedd egyértelművé, hogy a húga ezentúl nem maradhat nálatok. Cseréljetek zárat, és fejlesszétek az otthonotok biztonsági rendszerét, ha kell, tegyetek fel több kamerát.

Világosan magyarázzátok el a sógornődnek, hogy a tetteinek következményei vannak, és meg kell értenie, hogy többé nem jöhet az otthonotok és a gyermekeitek közelébe a ti engedélyetek nélkül. Ezzel a lépéssel megvédheted a családotokat, miközben tiszteletben tartod a férjednek azt a kívánságát is, hogy hagyjátok ki a rendőrséget.

Jogi tanács.

Ha úgy is döntötök, hogy nem értesítitek a rendőrséget, érdemes felkeresni egy ügyvédet, aki feltárja előttetek a lehetőségeket, hogy miként védhetitek meg a családotokat és a vagyonotokat legálisan. A jogaitok megismerése után megfogalmazhattok egy hivatalos levelet a sógornőd számára, melyben figyelmeztetitek a jövőbeni kötelezettségszegései következményeire.

Ezáltal hivatalos nyoma marad a tettének anélkül, hogy jogi eljáráshoz folyamodnátok.

Beszéld meg a mélyebben fekvő problémákat a férjeddel.

Őszintén beszéljétek át a férjeddel, hogy a sógornőd tettei hogyan hatottak a családotokra. Mondd el, hogy aggódsz a bizalom, a biztonság és a gyermekeid jóléte miatt. Hangsúlyozd, hogy együttes fellépésre van szükség a sógornőddel szemben ahhoz, hogy kezelni tudjátok ezt a helyzetet.

Ezzel a beszélgetéssel biztosíthatjátok, hogy közös nevezőn vagytok a családi határokat és a bizalom kérdését illetően.

A cikk a BS angol nyelvű cikke nyomán készült a Kuffer fordításában.

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét