Alice választás elé került, hogy a hagyományokhoz tartja magát vagy az önkifejezés mellett dönt az esküvője napján. A társadalmi elvárásokkal mit sem törődve határozottan kijelentette, hogy nem fog szőrteleníteni az esküvőjére. De mikor leendő anyósa ultimátumot adott neki, Alice-nek egyensúlyoznia kellett a családi harmónia és a személyes határai között. Az ő története következik.

Nehéz helyzetbe kerültem. Jegyben járok egy csodás férfival, aki mindig a támaszom volt, abban is támogatott, hogy ne szőrtelenítsek. Ez része az egyéniségemnek, és neki sosem volt ezzel baja. Az esküvő szervezése közben beleszerettem egy gyönyörű, ujjatlan menyasszonyi ruhába. Ezzel kezdődött a harc az anyósommal.

A vőlegényem szülei elég tehetősek, az anyja nagylelkűen vállalta, hogy nagyrészt fizeti az esküvőnket. Mikor meglátta, hogy milyen ruhát választottam, ultimátumot adott: vagy leborotválom a hónaljamat az esküvőre, vagy nem fizeti ki a ruhát. Úgy érzem, ezzel megsértette a személyes határaimat és az önkifejezésemet.

Nem tudom, mit tegyek. Egyrészt szeretnék kiállni a döntésem mellett és hű maradni önmagamhoz. Másrészt viszont az anyagi támogatás jelentős, és nem akarom, hogy a család az esküvő előtt kettészakadjon. A vőlegényem mellettem áll, de az irántam érzett szerelme és az anyja iránti tisztelete közé került. Legnagyobb döbbenetemre azt javasolta, borotváljam le a hónaljamat és fogadjam el a pénzt az anyámtól a ruhára, a szőröm majd úgyis kinő.

Hogyan kezeljem ezt a helyzetet úgy, hogy az egyéniségemet illetően ne kelljen kompromisszumot kötnöm, de ne okozzak családi konfliktust se?

Beszélj neki az értékrendedről.

A testszőrzeted fontos részét képezi az egyéniségednek, fontos, hogy ezzel a leendő anyósod is tisztában legyen. Magyarázd el neki, hogy sok nő nem szőrtelenít, ez egy személyes döntés, ami tükrözi az értékrendet és az önbecsülést. Hangsúlyozd, hogy ez a döntésed nem ellenszegülés, csak szeretnél hű maradni önmagadhoz.

Kompromisszumok.

Fontos, hogy kiállj az elveid mellett, de az is fontos, hogy próbálj közös nevezőre jutni a feszültség csökkentése érdekében. Javasolj alternatívákat, például válassz más fazonú ruhát, ami elfogadhatóbb az anyósod számára, vagy viselj bolerót, vállkendőt. Ezzel kimutathatod, hogy hajlandó vagy az együttműködésre, miközben hű maradsz önmagadhoz.

Pénzügyi lehetőségek.

Az esküvői ruha áráról is beszéljetek. A vőlegényeddel költhetnétek kevesebbet az esküvőre, így saját magatok is ki tudnátok fizetni a ruhát. Ezzel szabadságot nyersz, és a saját meggyőződésed szerint hozhatsz döntést anélkül, hogy pénzügyi nyomás alatt lennél.

Beszélj a vőlegényeddel.

A vőlegényed támogatása kulcsfontosságú ebben a helyzetben, még akkor is, ha ő azt javasolta, szőrteleníts a konfliktus elkerülése érdekében. Beszélj vele nyíltan az érzéseidről az ultimátum kapcsán. Együtt szövetségben állhattok az anyja elé, kimutatva, hogy a döntésed mellett mindketten kitartotok. A szolidaritás segít a családi dinamikában, és kölcsönös megértést biztosít.

Hangsúlyozd a szeretetedet és a tiszteletedet.

Mikor az anyósoddal beszélsz, a kommunikációdban a tisztelet és a szeretet kapjon főszerepet. Hangsúlyozd, hogy az esküvő a szeretetről és a szövetségről szól, tiszteletben tartani az egymás közt lévő különbségeket pedig létfontosságú. Mondd el, hogy bízol abban, hogy támogatni fogja a választásodat, ahogyan egy párként támogat téged és a vőlegényedet a jó családi kapcsolatok érdekében.

A cikk a BS angol nyelvű cikke nyomán készült a Kuffer fordításában.

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét