Mikor összeházasodunk, esküt teszünk arra, hogy kitartunk egymás mellett jóban-rosszban. Ám amikor rögtön a házasságkötés után tragédia történt, Suzy és férje különböző véleményen voltak ezzel kapcsolatban. A férj szülei autóbalesetet szenvedtek, ő pedig mellettük akart lenni, miközben Suzy szeretett volna elmenni a nászútjukra.

Egy éven át terveztük az európai nászutunkat. Az esküvőnkről hazafelé tartva az anyósom és az apósom autóbalesetet szenvedtek. Életben maradtak, de komoly sérüléseik lettek. A férjem azt mondta, nem hagyhatja a családját csak úgy ott, a kórházban. Én azt mondtam neki: “Én is a családod vagyok. Ne tedd tönkre az álomutazásunkat, amit ráadásul már teljesen kifizettünk!” Nemet mondott, úgyhogy egyedül utaztam.

Mikor ott voltam, a Facebookot nézegettem, és megdöbbenve láttam, hogy a férjem posztolt egy fotót, amin ő és egy lány barátja éppen kávéztak. Azonnal felhívtam, és mondtam neki: “Nem úgy tűnik, hogy minden idődet a kórházban töltöd.” Idegesen azt válaszolta: “Ez a fotó a kórház kávézójában készült, és a barátom, Amy azért jött, hogy mellettem legyen ezekben a nehéz időkben, nem úgy, mint te!”

10 nap után érkeztem haza a nászútról. Mikor kinyitottam az ajtót, egy üzenet várt az asztalon: “Jobb lesz, ha egy kis időt külön töltünk. Nem úgy tűnik, hogy tisztában vagy a család értékével.”

Teljesen kiborultam, úgy érzem, az egész házasságom tönkrement, még mielőtt elkezdődhetett volna. De még mindig tartom magam ahhoz, hogy el kellett volna jönnie velem a nászutunkra. Mit kellene tennem?

Nyílt és őszinte kommunikáció.

Ülj le a férjeddel, és beszéljetek nyíltan az érzéseitekről. Mutass megértést az iránt, hogy ebben a nehéz időszakban a családjával akart lenni, de mondd el azt is, hogy neked mennyire fájt és milyen kívülállónak érezted magad, amiért egyedül mentél a nászutatokra. Próbáld megérteni az ő szempontjait, és mondd el a sajátodat is anélkül, hogy vádolnád.

A beszélgetés segíthet, hogy jobban megértsétek egymást és haladjatok a megoldás felé.

Tanácsadás.

A félreértések és az intenzív érzelmek miatt hasznos volna a párterápia. A szakember közvetíthet a beszélgetésben, biztosítja, hogy mindenki kifejezhesse a véleményét.
Biztonságos környezetet teremt, melyben feltárhatjátok a mélyebben rejlő problémákat, mint az eltérő hozzáállás a családi kötelezettségekkel kapcsolatban, és közösen dolgozhattok olyan stratégiákon, melyek erősítik és tovább lendítik a kapcsolatotokat.

Gondold át, hogy melyek a számodra fontos dolgok, és hogy hajlandó vagy-e kompromisszumra.

Szánj időt arra, hogy átgondold a saját prioritásaidat és a nászút fontosságát a családi vészhelyzettel szemben. Gondold át, létezhet-e olyan kompromisszum, ami alternatív megoldást jelenthet, például a nászút elhalasztása egy rövid időre, hogy a férjed addig is támogathassa a családját.

Ezen szempontok átgondolása segíthet, hogy a jövőbeni konfliktusokat kiegyensúlyozottabban tudd kezelni és hasonló helyzetekben könnyebben találhass középutat.

A bizalom és a kötelék újjáépítése.

A férjeddel töltsetek minőségi időt együtt, hogy így is dolgozhassatok a bizalom és a köztetek lévő kötelék újjáépítésén. Mivel a nászút nem a tervek szerint alakult, szervezhetnétek egy kisebb, meghittebb kirándulást, vagy olyan egyéb programot, amit mindketten élveznétek.

Koncentráljatok arra, hogy pozitív élményeket szerezzetek együtt, hogy a feszültté vált kapcsolatotok rendeződhessen. Mutasd ki a támogatásodat és azt, hogy szeretnéd helyrehozni a dolgokat, így a férjed látni fogja, hogy kitartasz a házasságotok mellett és könnyebben orvosolhatjátok a közelmúlt eseményei által okozott törést.

A cikk a BS angol nyelvű cikke nyomán készült a Kuffer fordításában.

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét