Néha a legapróbb mozdulatok fontos üzenetet hordoznak magukban. Bár nem tudatosan csináljuk őket, egyes gesztusok őszintén megmutatják az érzelmeinket, és sok mindent elárulnak rólunk. A testbeszéd megértése számos helyzetben segítségünkre lehet, ezért fontos megismerni.

Megjegyzés: A cikkben leírtak elsősorban a szórakoztatás célját szolgálják, nem szabad őket túl komolyan venni.

1. Fészkelődés

Akár állandó szokásról van szó, akár stressz alatt jelentkező viselkedésről, érdemes leszámolni a fészkelődéssel. A folyamatos hajcsavargatás, a gyűrűk forgatása, az ujjakkal és lábakkal való dobogás, vagy a gyakori rápillantás az órára beszélgetés közben érdektelenséget fejez ki, illetve azt a vágyat, hogy az illető jobban szeretne máshol lenni.

2. A szemöldök megérintése

Ha észreveszed, hogy valaki megérinti a szemöldökét, az arra utalhat, hogy nyomást vagy stresszt érez. A szakértők szerint ez egy önnyugtató mechanizmus, ami arra is utalhat, hogy az illető nagyon próbál felidézni valamit. Gyakran látni, mikor valaki mélyen elmerül egy témában.

3. Körömrágás

Szintén az idegesség és a félénkség látható jele. Miközben stresszcsökkentő is, akaratlanul árulkodik az érzelmekről. Akár el is vonhatja a másik beszélgető fél figyelmét, riasztólag is hathat. Ezenkívül a körmöknek sem tesz jót, így a kinézetünk alapján negatív benyomást kelthet rólunk másokban.

4. Figyelj a testtartásodra

Ahogyan ülsz vagy állsz, megmutatja, hogy mennyire érzed magad magabiztosnak. A görnyedt hát bizonytalanságot sugároz. Ha folyamatosan ez a testtartásod, akkor is, mikor nem érzed magad kényelmetlenül, mások továbbra is az alacsony önértékelés jelének fogják tekinteni.

5. Extrém mozdulatlanság

Ha túl nyugodt és merev vagy, mások azt fogják gondolni, nem szeretnél velük beszélgetni vagy nem akarod hallani, amit mondanak. A mozdulatlanságod számukra is kényelmetlenné válhat. Próbálj meg valódi érdeklődést mutatni arckifejezésekkel, és finoman utánozd a beszélgetőpartnered gesztusait. Ezzel jobb benyomást tehetsz.

6. Szemforgatás

Határozottan a tiszteletlenség jele. Miközben barátok között ártalmatlan dolog lehet, amivel az unalmadat vagy a bosszúságodat fejezed ki, de ha egy kollégával, a főnököddel vagy egy idegennel szemben alkalmazod, sértő és lehangoló lehet.

7. Mosoly nélkül

Néha elfelejtünk mosolyogni, főleg komoly helyzetekben. Pedig a mosoly bizalmat és megközelíthetőséget sugároz. Fertőző lehet, gyakran másokat is mosolyra késztet és pozitív, nyitott légkört teremt. Ám a mosoly erőltetésétől bizonytalannak és megbízhatatlannak tűnhetsz.

8. Túl sok vagy túl kevés szemkontaktus

Ha nem teremtesz szemkontaktust, azzal a magabiztosság hiányát és az érdektelenséget fejezed ki, valamint megbízhatatlannak is látszol. Ellentétes esetben, ha túl sok szemkontaktust teremtesz, az agresszív hatást kelthet, és kényelmetlen lehet a másik ember számára. Próbáld megtalálni a mértéket, és használj jelentőségteljes pillantásokat.

9. A nyak dörzsölése

A nyak dörzsölése stresszcsökkentő szokás, oldja a feszültséget. Mégis figyelj a kezedre, és próbáld minimálisra csökkenteni ezt a viselkedést. Ha túl gyakran csinálod, azzal azt jelzed, hogy szorongsz és kényelmetlenül érzed magad mások társaságában.

10. Amerre nézel beszéd közben

Miközben beszélsz valakivel, nézz a szemébe. A szemed ugyanis többet mond, mint a szavaid, sokat elárul rólad. Ha valaki felfelé és jobbra néz, az próbál valamit elképzelni a gondolataiban. A hazugok időnként azért teszik ezt, hogy az elméjükben különböző képeket alkossanak. Ha a tekinteted lefelé és balra irányul, az azt jelenti, hogy magadban gondolkodsz, próbálsz felidézni múltbeli eseményeket.

11. Gyakori pislogás

A pislogás természetes, mindenki csinálja. De sokszor azon kapjuk magunkat, hogy túl gyakran pislogunk. Ennek oka lehet a stressz, az idegesség, az aggodalom, de jelezheti azt is, hogy nem vagyunk őszinték a másikkal.

A cikk a BS angol nyelvű cikke nyomán készült a Kuffer fordításában.

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét