A hormonális változások a felelősek a terhesség egyik legkellemetlenebb tünetéért. Ezenkívül az alacsony vércukorszint, a fáradtság, a stressz, a mozgáshiány is előidézhetik. Gyakrabban fordul elő első terhesség alatt, illetve ha kislányt vársz, vagy ha egyszerre több babával vagy várandós.
A reggeli rosszullét általában a 6. és a 12. hét között fordul a legrosszabbra, de van, aki egész terhessége alatt kénytelen küzdeni vele. Természetes módszerekkel sokat tehetsz azért, hogy ezt a kínzó tünetet enyhítsd, és nagyban javítsd a mindennapos közérzetedet!
1. Tápanyagok
Vegyél be egy 25 mg-os B6-vitamin tablettát 8 óránként. Ez a vizsgálatok szerint jelentősen csökkenti vagy akár teljesen meg is szünteti a hányingert, hányást.
Hasonlóan jó hatással van a B-vitamin komplex és a vas is a szervezetre. Napi 25 mg cink is sokat segít. Szedj belőle extra adagokat a terhesség alatt! Magas B-vitamin tartalma miatt érdemes élesztőt is rágcsálnod vagy gyakrabban fogyasztanod barna rizst.
2. Gyógytea
Az erdei málnalevélből, az ánizsból és a borsmentából készített gyógyteák segíthetnek ilyenkor a legtöbbet.
3. Gyömbér
Bármilyen formában fogyaszthatod a gyömbért! Népi orvosság a hányinger, a reggeli rosszullét és egyéb gyomorbántalmak csillapítására, kezelésére.
4. Pakolás a pocakra
Készíts pakolást 1 csepp borsmentaolajból vagy 3 csepp kamillaolajból! Masszírozd a hasadba és tégy rá meleg törölközőt!
5. Fehérje
Este, lefekvés előtt egyél magas fehérje tartalmú ételeket. Ezek is segítenek elkerülni a másnapi rosszullétet.
6. Ezeket kerüld!
A fűszeres, zsíros, olajos ételek ilyenkor nem tesznek jót. Ezeket és a mesterséges édesítőszereket, valamint a koffeint is érdemes ilyenkor kerülnöd.
7. Almalé
Este tégy egy pohár almalevet az ágyad mellé és éjszaka kortyolgass belőle. Ezzel stabilan tarthatod a vércukorszintet, ami ha túl alacsony, szintén hányingert idézhet elő.
8. Csontleves
A csontleves nagyon jó forrása a zselatinnak és a kalciumnak. Sok nő számára ez az egyetlen étel, ami ilyenkor jól esik és nagyon jó választás is.