Az egyik legfrusztrálóbb érzés, mikor egy harmadik fél okoz konfliktust két ember házasságában. Cynthia és férje között nemrég azért alakult ki ellentét, mert a férfi az anyja meghívására minivakációkra jár, miközben őt otthon hagyja a gyerekekkel. Cynthia úgy érzi, tovább ezt nem tűrheti, ezért kért tanácsot.

A férjemmel 7 éve vagyunk házasok, 2 fiunk van, egy 6 és egy 4 éves. Jó férj, ugyanakkor egyke gyerek, és a tehetős anyja szereti elkényeztetni őt. Hozzátartozik, hogy az anyja sosem kedvelt engem.

Az anyósom gyakran jár olyan üdülőbe, ahova kizárólag tagok mehetnek, és nemrég elkezdte magával vinni a férjemet is hétvégenként, merthogy ő nagyon szeret ott szörfözni. Engem otthon hagynak, mert az anyósom szerint “valakinek a gyerekekre is kell vigyáznia”.

Mikor ezt szóvá tettem a férjemnek, azt mondta: “Nagyon sok a stressz a munkahelyemen. Ezek a szörfözéssel töltött hétvégék segítenek kikapcsolódni és jobb férjnek és jobb apának lennem neked és a gyerekeknek.” Ideges lettem, ő pedig hozzátette: “Ha te ezt nem tudod elfogadni, akkor talán találnod kellene magadnak valami hobbit, ami téged is kikapcsol.”

Megdöbbenésemre így folytatta: “Az elmúlt években mindig közönyös voltál anyámmal szemben, ne csodálkozz, hogy nem akarja, hogy velünk gyere.”

Nem hiszem el, hogy a férjem ennyire éretlen, és az anyja viselkedése csak még tovább rontja a helyzetünket. Mit kellene tennem?

Szabj határokat.

Egy higgadt és nyílt beszélgetés keretében tisztázd a férjeddel, hogy fontos, hogy szülőként közösen osztozzatok a gyerekneveléssel kapcsolatos felelősségeken, és fenntartsátok az egyensúlyt a kapcsolatotokban.

Világosan fejezd ki az érzéseidet azzal kapcsolatban, amikor magadra hagy, miközben szörfözni megy, és mondd el neki, hogy szeretnéd, ha családként több minőségi időt töltenétek együtt. Hangsúlyozd, hogy miközben fontos, hogy ő ki tudjon kapcsolódni, annak nem szabadna, hogy az legyen az ára, hogy a családi kötelezettségeit közben elhanyagolja.

Forduljatok tanácsadóhoz.

Fontoljátok meg a párterápia vagy a tanácsadás lehetőségét, hogy feltárjátok a házasságotokban mélyebben rejlő problémákat. A terapeuta segítségével a kommunikáció köztetek hatékonyabb lehet, feltárhatjátok az anyjával való kapcsolatát, és kidolgozhattok stratégiákat az egészséges határok felállítására.
A terapeuta olyan semleges környezetet biztosít, melyben kifejezhetitek az aggályaitokat, és közösen dolgozhattok a mindkettőtök számára elfogadható megoldáson.

Teremts magadnak anyagi biztonságot.

Tégy lépéseket affelé, hogy megteremtsd a saját anyagi biztonságodat. Kutass olyan lehetőségek után, melyekhez nincs szükség a férjed jóváhagyására vagy részvételére. Járj képzésre, fejleszd a karriered, vagy keress olyan hobbit, amiben ki tudsz teljesedni.

Ha megteremted az anyagi függetlenségedet, azzal enyhítheted a férjed viselkedésének hatásait, és képes leszel olyan döntéseket hozni, melyek elsősorban rólad és a gyermekeidről szólnak.

Vond le a tiszteletlen viselkedésének következményeit.

Tisztázd a férjeddel, hogy tiszteletlen és elutasító viselkedésének milyen következményei vannak. Fektesd le a határokat a számodra elfogadható viselkedéssel kapcsolatban, és tedd világossá, hogy ha továbbra sem vesz tudomást a te igényeidről és érzéseidről, annak komoly hatásai lesznek a házasságotokra.

Ez lehet egy átmeneti szétköltözés vagy jogi tanács igénybevétele is, hogy megóvd a saját és a gyermekeid érdekeit. Állj ki a jogaidért, és mutasd meg, hogy azt érdemled, hogy a házasságodban tisztelettel bánjanak veled.

A cikk a BS angol nyelvű cikke nyomán készült a Kuffer fordításában.

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét