Mennyi WC-papírra van szükség a WC használata után? A medencefenék szakértője tudja a választ! Több mint 4,5 milliós megtekintést ért el az ausztrál specialista videója, amiben elmondta, hány törlés szükséges a tisztaság és a komfort eléréséhez vécézés után. Egy meglepő tanácsot is megosztott, ami túlmutat a higiénián. Elmondta, hogy a megfelelő mennyiségű WC-papír használata nemcsak az egészségünknek tesz jót, de sokat spórolhatunk is vele.

A medencefenék fizioterapeutának van egy garantált tippje azok számára, akik “túltörlik” magukat.

A TikTok-videó több mint 4 milliós megtekintése is bizonyítja, hogy óriási kíváncsiság él az emberekben a megfelelő vécézési technikákkal kapcsolatban. A videóban a szakember olyan dolgokat oszt meg, melyek széles közönség figyelmét ragadták meg, tanácsot ad a megfelelő higiénia fenntartásához és a WC-használat utáni “túltörlés” elkerüléséhez.

A videó népszerűsége jól szemlélteti, hogy a leghétköznapibb dolgok, mint a vécézés utáni törlés, korántsem maguktól értetődőek. Sokan szeretnének többet megtudni a helyes technikákról az irritáció és a diszkomfort érzés elkerülése érdekében.

A videó sikere mutatja, hogy az intimnek tekintett témák, melyekről kínos beszélni, ma már egyre inkább az egészség témakörébe tartoznak, és így nyíltan beszélhetünk róluk. A személyes higiéniával kapcsolatos szokások iránti érdeklődés rávilágít arra, hogy mennyire fontos még jobban megismerni a testünket, és hogy az apró változtatások milyen nagy hatással lehetnek akár az egészségünkre is.

Túltörlők, ez az üzenet nektek szól!

A videóban a szakértő meglepő tanácsokat oszt meg a helyes vécézésről, főleg annak kapcsán, ha kettőnél többször szoktuk kitörölni a fenekünket. Iránymutatásával változtathatunk ezen a szokásunkon, így spórolhatunk is a WC-papírral.

A szakértő elmondja, hogy a 3-nál többszöri törlés valójában már többet árt, mint használ. Ez ugyanis irritációhoz, kényelmetlen érzéshez vezethet, és akár fel is sértheti az érzékeny bőrt. A szakember szerint, ha 3-nál több törlésre van szükségünk ahhoz, hogy tisztának érezzük magunkat, az arra utal, hogy valami nincs rendben a bélmozgásunkkal. Előfordulhat, hogy az étrenddel, a hidratációval vagy a bélrendszer egészségével kapcsolatos probléma áll fenn.

A szakember alternatív megoldásokat is javasol, például a bidé vagy nedves törlőkendő használatát, melyek hatékonyabb és egyben gyengédebb módszerek. Segítségükkel irritáció nélkül lehetünk tiszták, valamint csökkenthetjük a WC-papír-fogyasztást is, amivel praktikusan pénzt spórolhatunk.

Praktikus tanácsok a túltörlőknek.

A videót a szakember azzal kezdi, hogy megígéri, el fogja árulni, hogyan csökkenthetjük a törlések számát a WC használata után. Tippje sokaknak hozhat megkönnyebbülést. “Ha 2-3-nál többször törlöd meg magad, azt a fekália maszatolásának nevezzük – mondja.
– Lényegében arról van szó, hogy túl sok széklet marad a végbél környékén még azután is, hogy befejeztük az ürítést.” A szakértő ezután elmagyarázza a technikát, mellyel elkerülhetjük a felesleges törlést.

“A módszer, amivel csökkentheted a törlések számát, az, hogy a medencefeneket fokozatosan összepréseled. Kezdd tehát a záróizom 20%, majd 50%, majd 80% és végül 100%-os összeszorításával. Tehát négyszer szorítsd össze a székeléssel végeztével.”
Hozzáteszi azt is: “Ez segít elzárni a záróizmot, amivel megszünteted azt az okot, amiért apró székletdarabok maradnak rajta. Ez általában a záróizom gyengesége miatt van.”

Az emberek vegyesen reagáltak az értékes tanácsra.

A szakértő szerint az aranyér és bármely, az intim részek körüli hegszövet is okozhatja szükségét a túlzott törlésnek. Ha az előző tipp nem működik, érdemes orvoshoz fordulni.

A tippre sokan humorral reagáltak. Valaki azt kommentelte: “Ha már vérzik, tudod, hogy végeztél.”

Másvalaki azt fűzte hozzá: “Az én problémám az, hogy olyan szőrös vagyok, mint Chewbacca. Olyan, mintha mogyoróvajat akarnék letörölni egy perzsa szőnyegről.”

Voltak, akik megosztották, hogy egyéb problémák miatt törlik túl magukat: “Crohn-betegségem van. Profi vagyok a törlésben” – írta valaki. Egy másik kommentelő azt fűzte hozzá: “4-es fokozatú gátszakadásom volt az első szülésemnél. Nincs annyi WC-papír, ami nekem elég lenne.”

A cikk a BS angol nyelvű cikke nyomán készült a Kuffer fordításában.

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét