A házasságnak a bizalom és a hatékony kommunikáció adnak szilárd alapot. De a szerelem és az elköteleződés ellenére is törékennyé válhat a kapcsolat bizonyos külső tényezők miatt. A következő történet elmesélője rájött, hogy férje titokban támogatja a testvérét, miközben neki azt mondta, már nem is tartja vele a kapcsolatot.

A férjemmel, Robbie-val 16 éve vagyunk házasok. A házasságunk többnyire jó volt, kivéve, hogy egy ember megnehezítette az életemet. Ez pedig az ő testvére, Gemma.

Gemma mindig is bunkó és ellenséges volt velem. Mindig rossz színben akart feltüntetni, és tönkre akarta tenni a házasságomat. Arra biztatta Robbie-t, hogy kezdje újra az exével, akivel a testvére közeli barátságban állt.

Ebben a helyzetben ultimátumot adtam a férjemnek. Vagy megmenti a házasságunkat azzal, hogy minden kapcsolatot megszakít a húgával, vagy engem fog elveszíteni. Szerencsére a családunkat választotta, és az elmúlt évtizedben semmilyen kapcsolatunk nem volt Gemmával.

Nemrég azonban véletlenül rájöttem, hogy Robbie nemcsak, hogy kapcsolatban van Gemmával, de titokban anyagilag is támogatja, minden hónapban jelentős összegeket utal át neki.

Mikor számonkértem, azzal magyarázta, hogy Gemma beteg és teljesen egyedül van. Azt mondta, ha most állítom választás elé, nem biztos, hogy képes magára hagyni a húgát. Nincs jól, és csak ő maradt neki. Gemma múltbeli akcióit én képtelen vagyok megbocsátani. Továbbá azt sem fogom végignézni, hogy a nehezen megkeresett pénzünket neki adja.

Nem tudom kezelni ezt a rendkívül nehéz helyzetet, örömmel fogadom a tanácsokat.

Beszélj őszintén a férjeddel.

Kezdeményezz higgadt beszélgetést, és mondd el, hogy becsapva érzed magad. Magyarázd el, mennyire bánt, hogy véletlenül kellett rájönnöd, hogy anyagilag támogatja Gemmát.

Használd az “úgy érzem” kifejezést a vádaskodás vagy hibáztatás helyett, és próbálj megértő lenni. Beszéld meg vele, hogy a gyermekeitek főiskolai tanulmányaira félretett pénzt használja fel, és keress olyan kompromisszumot, ami számodra is megnyugtató, ugyanakkor az ő, családjával kapcsolatos érzéseit sem sérti.

Kérjetek külső segítséget.

Ha a kommunikáció nehezen megy, kérjétek egy harmadik, semleges fél segítségét, legyen az egy bizalmas barát vagy rokon.

Ez a személy gördülékenyebbé teheti köztetek a kommunikációt, segíthet a megoldás megtalálásában. Lehetőséget ad arra, hogy mindhárman el tudjátok mondani, mit éreztek, és együtt haladjatok egy kompromisszum felé.

Vegyél igénybe jogi tanácsadást a pénzügyek védelmében.

Hogy megóvd a gyermekeitek számára félretett pénzt, konzultálj ügyvéddel. Tudj meg többet a férjed Gemmának nyújtott támogatásának jogi következményeiről, hiszen ez jelentős hatással van a közös vagyonotokra és a bizonyos célokra elkülönített forrásokra.

Tanácsokat kaphatsz a jogaidat illetően, és megszabhatod a határokat, hogy megóvd a családod anyagi helyzetét.

Készíts tervet a pénzügyekkel kapcsolatban.

A férjeddel együtt mérjétek fel a pénzügyi helyzeteteket, és szabjatok világos határokat Gemma támogatásával kapcsolatban.

Készítsetek közösen tervet a családi prioritások és a pénzügyi célok előtérbe helyezésével. Ez magában foglalhat egy megszabott összeget, amit a támogatásra vagytok hajlandók fordítani, vagy keressetek alternatív megoldást Gemma támogatására, ami nem veszélyezteti a gyermekeitek oktatásra félretett alapját.

Vegyétek sorra a párkapcsolati prioritásokat.

Tekintsétek át azokat az értékeket és elköteleződéseket, melyekhez a házasságotok 16 évében tartottátok magatokat.

Alakítsatok ki közös jövőképet, melybe az egyéni és a közös célokat is belefoglaljátok. Az egymás iránti elköteleződés megerősítése és a közös prioritások meghatározása segíthet megerősíteni a köteléket, és alapot teremthet az olyan külső tényezők kezeléséhez, mint Gemma újbóli megjelenése az életetekben.

A cikk a BS angol nyelvű cikke nyomán készült a Kuffer fordításában.

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét