Egyesek szerint már túl késő törődni a környezettel, de ez a férfi bizonyította, hogy nem így van. Majuli, a világ legnagyobb folyami szigete mindig egy száraz, homokos, szinte steril vidék volt Észak-Indiában. De csak addig, míg egy tejkereskedő el nem döntötte, hogy megváltoztatja ezt a környezetet.
Most megismerheted annak az embernek a történetét, aki egy egész erdőt ültetett teljesen egyedül!

Mikor 16 éves volt, Jadav Payeng egy szomorú jelenetnek volt szemtanúja. A Brahmaputra-folyóban lévő Majuli sziget partjai mentén rengeteg elpusztult kígyót látott. A kígyókat az áradás sodorta a szigetre, ahol a forróság és az árnyék hiánya miatt elpusztultak.

Jadavot ez mélyen megérintette, és miután látta ezt a katasztrófát, kitalált egy megoldást is. Hogy a kopár, kietlen szigetet életre keltse, mindennap elültetett egy fát. Ami egy álomként kezdődött 1979-ben, abból 40 évvel később létrejött a Mulay-erdő. Területe nagyobb, mint a Central Park, és 12-szer akkora, mint Vatikánváros.

A Jadavnak köszönhetően létrejött erdő segített megőrizni a sziget eredeti ökoszisztémáját és vadvilágát. Ma már él itt bengáli tigris, szarvas, orrszarvú, keselyű, elefánt és természetesen kígyó is. Az erdőtelepítés biztonságosabbá is tette a szigetet, mivel a fák gyökerei megvédik a területet az eróziótól.

A természetnek adott ajándéka talán még ma is titok lenne, ha egy fotóriporter, Jitu Kalita fel nem fedezi az ismeretlen erdőt egy útja során 2007-ben, mikor madarakat fotózott. Ő készített dokumentumfilmet is Jadavról Erdő ember címmel.

Jadav munkáját India egykori miniszterelnöke is elismerte, aki az India Erdő Embere titulussal tisztelte meg Jadavot.

A cikk a BS angol nyelvű cikke nyomán készült a Kuffer fordításában.

2 hozzászólás

  1. Nagyszerű dolog! Láttam egy filmet is arról, hogy egy természetfotós hogyan járta be a világot, és visszatérve az örökölt földjére, párjával együtt rendbe tudta tenni a kihalt erdős vidéket, ami Dél-Amerikában van, REMEK!

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét