Az elmúlt 5 évben csak Angliában több mint 2500 hajléktalan vesztette életét. Még elképzelni is rettenetes, hogy az egész világra kivetítve mekkora lehet ez a szám. A francia mérnök, Geoffrey de Reynal egy könnyű, összehajtható, hordozható, igluszerű sátrat talált fel a hajléktalanoknak, ezzel ő lett napjaink hőse. Rengeteg elismerést kapott máris a világ minden tájáról.

Inspiráció az igluk készítéséhez

Néhány évvel ezelőtt, miután külföldön dolgozott, Geoffrey visszatért Párizsba és ledöbbent az ottani hajléktalanok számán. Közülük nem mindenki tudott meleg és biztonságos helyet találni magának éjszakára, ezért sokan az utcán hajtották álomra a fejüket. Ekkor kezdett el Geoffrey azon gondolkodni, hogy készít egy iglut könnyű, olcsó és meleg anyagokból.

A prototípus

Saját pénzéből készítette el a legelső iglut, mégpedig habszivacsból, ami segít megőrizni a testhőmérsékletet. Az iglu belsejét alumíniummal bélelte ki, így a hőmérséklet odabent akár 10 fokkal is meghaladhatja a kintit. Az iglu vízálló is.

Pénzgyűjtés és támogatás a világ minden részéről

Miután Bordeaux-ban, a saját kertjében felállította az első iglut, Geoffrey online kampányba kezdett, hogy adományokat gyűjtsön. Köszönhetően annak, hogy a világ minden pontjáról érkeztek hozzá adományok, sokkal több pénzt kapott, mint amire számított. Megközelítőleg 20.000 dollár gyűlt össze.

Az igluk nem oldják meg a problémát, csak valamivel könnyebbé teszik az utcán való élést

A legfőbb előnye ezeknek az igluknak, hogy könnyűek és hordozhatóak. Belőlük kb. egy tucat fér bele egy kisteherautóba, ahogyan az a fotón látható.

Fontos megemlíteni, hogy Reynal nem a hajléktalanság problémájának megoldását látja a találmányában. Inkább csak ideiglenes segítséget jelent, hogy akik az utcán élnek, főleg télen, azoknak kevésbé legyen nehéz. Attól, hogy valaki ilyen igluban lakik, még nem jelenti, hogy nem hajléktalan.

További tervek

Jövőbeli tervei között szerepel, hogy a gyártás leegyszerűsítésével százával, ezrével fogják gyártani ezeket az iglukat, melyeknek a kinézete is változni fog. Kerekekkel szereli fel őket, hogy könnyebb legyen a mozgatásuk, és nagyobb méretben is elérhetőek lesznek családok számára. Geoffrey elmondta, szeretné, ha ezt a gyakorlatot más országok is átvennék.

A cikk a BS angol nyelvű cikke nyomán készült a Kuffer fordításában.

1 hozzászólás

  1. Nem iglukat kellene gyártani, hanem épületet biztosítani, ahol meg tudnak fürdeni, ki tudják mosni ruháikat és legalább annyiban a társadalom részévé válhatnak, hogy munkát vállalhatnak, amiből az alap megélhetésüket tudják biztosítani. Erre a világon sehol nem akarnak áldozni. Pedig mosdatlanul, mocskos ruhákban, betegen, tetvesen az utcákon élni, ott vizelni, végezni szükségleteiket nem méltó az emberi léthez és azok számára sem, akiknek az ilyen emberek életvitelét el kell viselni. Az igazi segítség a közöny felszámolása és az, hogy mindig legyen a költségvetésben keret a bajba került emberek segítség nyújtására.

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét