A babakozmetikumokat és ápolókat többnyire a “gyengéd, biztonságos, természetes” jelzőkkel hirdetik, ám általában nem azok. A samponok, szappanok, krémek, olajok, amiket a boltban tudunk megvásárolni nem természetes összetevőkből készülnek és mint ilyenek, sokszor bizony toxikusak.

Kutatások bizonyítják, hogy amit rákenünk a bőrre, az bizony be is szívódik a bőrbe, azon keresztül pedig a véráramba jut. Emiatt kell nagyon körültekintőnek lenni, ha babánk számára választunk ápoló terméket.

Vannak természetes készítmények is, de ezekre rátalálni, ezeket beszerezni nem kis feladat. Ha rájuk is bukkanunk, lehet, hogy az áruk miatt bizonytalanodunk el.
A megoldás: elkészíteni a saját babaápolónkat! Könnyű és egyszerű feladat, mellyel tökéletes biztonságot nyújthatunk gyermekünknek.

1. Kókuszolaj – Szinte mindenre jó

Ha csak egyetlen hozzávalót lehetne megjelölni, amit minden szülőnek be kellene szereznie, egyértelműen a kókuszolaj lenne az. Használhatjuk hidratálóként, masszázsolajnak, pelenkakiütések elleni kenőcsként.

2. Babaolaj

A hagyományos babaolaj nem más, mint kőolajszármazék, amit a kőolaj desztillálásával állítanak elő. Nem a legjobb érzés ezt rákenni a baba bőrére, ebben valószínűleg a legtöbb anyuka egyetért.
Az olívaolaj, a mandulaolaj nagyszerű helyettesítői lehetnek. Nemcsak gyengédek és biztonságosak, de táplálják is a bőrt, amit a babaolaj egyáltalán nem tesz meg.
Ha illatosítani szeretnéd, készítsd el az alábbi recept alapján a saját baba masszázsolajodat, ami nem fog igénybe venni többet 5 percnél, tökéletesen nyugtató hatást fejt ki fürdés után, elalvás előtt. Ajándéknak is kitűnő!

Baba masszázsolaj az édes álmokért

Hozzávalók 0,5 dl-hez:
– 1 evőkanál sárgabarackmag olaj
– ½ evőkanál olívaolaj
– ½ evőkanál kókuszolaj
– 5-10 csepp levendula illóolaj (A babák nagyon érzékenyen reagálnak az illatokra, ezért kevesebbel kezd és figyeld, hogy a kicsi hogyan viselkedik. Ha nem szereti, ne illatosítsd!)

Egy tiszta edényben keverj össze minden hozzávalót. Töltsd 0,5 dl-es üvegbe, a célra akár jól megtisztított fűszeres üveg is megfelel.

Pelenkakiütés elleni krém

A kókuszolaj nagyszerű a pelenkakiütés ellen is, de ha mást is kipróbálnál, készítsd el házilag a körömvirágos kenőcsöt. A körömvirág már a hagyományos orvoslásban is jól ismert volt gyulladáscsökkentő, bőrgyógyító hatásairól. Bár az üzletekben számtalan változatban megtalálható, ha ragaszkodsz a házi változathoz, némi energiaráfordítással elkészítheted a saját, természetes változatodat belőle, amivel vágásokat, égési sérüléseket, sebeket is kezelhetsz akkor nagyobb gyerekeknél. Ehhez szárított körömvirág szirmokra, olívaolajra, méhviaszra, levendula illóolajra lesz szükséged.
Az olívaolajat töltsd egy edénybe, majd szórd bele a szirmokat. Gőz felett melegítsd közepes hőfokon legalább 30 percig. A szirmokat kanállal nyomkodd át egy szűrőn vagy egy gézlapon, hogy minél több esszenciális olajat kinyerj belőlük. A leszűrt olajat öntsd át egy serpenyőbe és alacsony hőfokon kezdd el melegíteni. Add hozzá a méhviaszt és addig melegítsd, míg teljesen fel nem olvad. Csepegtesd hozzá az illóolajat. Illóolajból a babaápoláshoz elegendő 10 csepp is. Töltsd egy tégelybe és hagyd megdermedni.

Babasampon

Az újszülötteknek még nincs szükségük samponra, kivéve, ha nagy hajjal születtek. Általában 6 hónapos kor után kell csak sampont használni a babáknál. Ha elérkezett az idő, akkor sincs ok az ijedtségre, nem kell kémiai anyagokat felvinned a baba fejbőrére. Létezik erre a célra természetes, házilag elkészíthető verzió is. Az alábbi recept a legegyszerűbb, mégis hatékony.

Hozzávalók:
– 1 bögre Dr. Bronner’s natúrszappan
– 1 bögre kókuszolaj
– 1 bögre víz
– levendula illóolaj

Keverd össze a hozzávalókat, alaposan rázd össze és már használhatod is! Alaposan öblítsd le!

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét